Realizoi supergol me Baselin, mediat zviceriane ngrejnë në qiell Zhegrovën (VIDEO)
Futbollisti kosovoar Edon Zhegrova dje u bë protagonist kryesor te skuadra e Baselit.

Ai realizoi një supergol në ndeshjen ndaj Zhurich e cila përfundoi 4-0 për Baselin.

Në fakt Zhegrova hyri në minutën e 73’të, pas vetëm shtatë minutave lojë, ylli kosovar arriti të realizojë një gol fenomenal, për t’ia siguruar fitoren skuadrës së tij.

Pas ndeshjes mediat zvicerane kanë thurur elozhe për për yllin e Kosovës, duke shtuar se te rasti i golit, ai është tallur me dy mbrojtësit e Zurich.

"Zhegrova luan me mbrojtësit e FCZ Katz dhe Mouse".
Shtuar më 26/09/2019, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori