Skandali i serbëve: Tifozët falënderojnë çekët që "luftuan për Kosovën"
Dy ditë më parë, Policia e Kosovës arrestoi 7 shtetas çekë, pasi kishin planifikuar të ngrisnin një flamur me dron i cili kishte mesazhin "Kosovë është Serbi" në ndeshjen kundër Republikës së Çekisë.

Por fatmirësisht qëllimi i tyre dashakeq nuk u arrit, por serbët e kanë vlerësuar lartë veprimin e tyre.

Në ndeshjen Serbi – Portugali, që u luajt mbrëmë dhe u mbyll me fitoren e iberikëve 4-2, tifozët serbë shpalosën një parullë në gjuhën çeke.

"Faleminderit që luftuar për Kosovën", ishte mesazhi falënderues i serbëve drejtuar tifozëve çek.

Shtuar më 08/09/2019, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori