Sondazhi: LVV 44.2%, PDK 20.40%, LDK 17.35%
Instituti PIPOS ka përgatitur sondazhin e radhës sa i përket renditjes së partive para zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Këtodhëna nga hulumtimi ku kanë marrë pjesë një mijë e 50 respondentë janë prezantuar ekskluzivisht në Rubikon të Klan Kosovës.

Sipas të gjeturave Lëvizja Vetëvendosje aktualisht prinë me 44.2 përqind, e dyta është PDK me 20.40 përqind dhe LDK e treta me 17.35 përqind.

Këtodhëna kanë dalë pasë pyetjes: “Ju lutem na thoni se për cilën parti do të votoni në zgjedhjet parlamentare?”.

Është AAK që ka 7.15 përqind, kurse Nisma ka mbetur nën prag.
Shtuar më 22/01/2021, ora 21:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori