Sot mund të jetë dita e Muriqit, mund të luaj nga minuta e parë
Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka mundësi që sot të startojë me SS Lazio.

Skuadra e Lazios ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e sotshme ndaj Parmas në Kupën e Italisë.

Në këtë listë mungon emri i sulmuesit më të mirë italian, Ciro Immobile. Kjo nënkupton se Vedat Muriqi mund të startojë ndeshjen nga minuta e parë.

Ashtu e parashikojnë edhe mediat në Itali. Muriqi mund të jetë tandem i sulmit së bashku me Correan.

Ndeshja midis Lazios dhe Parmas luhet nga ora 21:15./
Shtuar më 21/01/2021, ora 15:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori