E FUNDIT/ Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën
Spektakolar Muriqi, tund rrjetën në derbin e Stambollit (VIDEO)
Spektakolar Muriqi, tund rrjetën në derbin e Stambollit (VIDEO)

Vedat Muriqi nuk di të ndalet në kampionatin turk. Shqiptari ka tundur rrjetën në ndeshjen ndaj Instanbul Bashaksherir duke barazuar shifrat në 1-1 kur kanë mbetur edhe 5 minuta nga fundi, shkruan Albeu.com.

Fenerbahce ishte në disavavantazh deri në minutën e 77 kur dhe Muriqi realizoi lehtësisht brenda zonës pasi një topi të ardhur nga mesfshura.

Ndërkohë ky është goli i tij i dytë për Muriqin pasi një javë më parë ai realiozi ndaj Gaziantep në fitoren 5-0 që arriti Fenerbahce. /albeu.com/
Shtuar më 24/08/2019, ora 22:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori