Thirrje "vrisni shqiptarët", 40 tifozë në pranga (VIDEO)
Një ngjarje e turpshme është regjistruar në duelin "play-off" të ABA League mes skuadrës serbe të basketbollit, Crvena Zvezda dhe malazezëve të Buducnost.

Tifozët serb kanë sulmuar me mjete të forta basketbollistët miq, teksa nuk kanë munguar as thirrjet vrisni shqiptarët"!

Episod i cili pritet t’i kushtojë shtrenjtë skuadrës serbe, ndërkohë që sjell në vëmendje edhe njëherë konfliktin mes qytetarëve tonë dhe atyre serb.

Sipas mediave serbe, rreth 40 tifozë u shoqëruar nga policia, teksa sulmuan dhe pështynë kundrejt basketbollistëve si Norris Cole, Earl Clark dhe Nemanja Gordiç.
Shtuar më 23/04/2019, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori