Tifozët e Zvezdës sulmojnë shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës (VIDEO)
Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës, ku ata ishin mbledhur për të përcjellë ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet skuadrës serbe dhe asaj zvicerane Young Boys.

Gjatë një shëtitje në sheshin e Bernit, "Delije", tifozët e klubit serb që njihen për krime dhe vandalizëm, kanë hedhur kanaçe të birrave në drejtim të një ndërtese në të cilën gjendeshin shqiptarët e Kosovës.

Pas një përplasjeje më të ashpër, kanë ndërhyrë policia zvicerane.
Shtuar më 21/08/2019, ora 23:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori