U21/ Shqipëria mposht Kosovën në 'Elbasan Arena' (VIDEO)

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës ka bërë një hap prapa në përpjekje për ta siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian të vitit 2021, pas humbjes 2:1 kundër kombëtares motër U21 të Shqipërisë.

Goli i vonshëm i futbollistit të talentuar të Ballkanit, Blendi Baftiu, nuk mundi t’ia parandalojë Kosovës humbjen e dytë radhazi në Grupin 3 kualifikues, pasi dy golat e Shaqir Tafës dhe Arbnor Mucollit i mjaftuan Shqipërisë për ta arritur fitoren e parë në këtë fushatë kualifikuese të martën në Elbasan.

Kjo humbje nënkupton se Kombëtarja dardane tani ngel një pikë prapa vendit të dytë, Anglisë që i ka dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe katër prapa lideres, Austrisë.
Shtuar më 15/10/2019, ora 21:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori