UEFA merr vendimin e papritur ndaj Kosovës pas ndeshjes së mbrëmshme
Pavarësisht lojës së mirë dhe ecurisë së shkëlqyeshme të djemve, Kosova pritet të gjobitet nga UEFA për veprime që nuk kanë të bëjnë me lojtarët, por me menaxhimin e ndeshjes së djeshme.

Komisioni Disiplinor i UEFA-s pritet të gjobisë Federatën e Futbollit të Kosovës për shkak të futjes së tifozëvë në fusha pas ndeshjes, ku dy prej tyre shkuan të takojnë Eriksenin.

Për fat të mirë reagimi i tifozëve ishte miqësor ndaj lojtarit pasi ata thjesht donin ta përqafonin duke bërë kështu që të ulet në minimum masa e gjobës së UEFA-s ndaj federatës.

Kështu, pritet që komisioni të gjobisë federatën me 3 mijë euro.

Nëse tifozët do të kishin qenë të dhunshëm atëhere gjoba do të ishte e majme. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2019, ora 15:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori