Xhaka mbetet në Premier League, e kërkon klubi i njohur
Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në janar dhe që nga tani klubet kanë filluar të interesohen për shërbimet e tij.

"The Times" raporton se Neëcastle po e shqyrton një lëvizje në merkaton e dimrit për mesfushorin.

Xhakës iu hoq edhe shiriti i kapitenit këtë javë pas fjalëve që përdori ndaj tifozëve të Arsenalit.

Me "Euro 2020" në horizont, transferimi në Neëcastle shihet si mundësi për Xhakën që të luajë në formacionin bazë. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2019, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori