Xherdan Shaqiri pritet të rikthehet në Bundesligë
Xherxdan Shaqiri do të largohet nga Liverpooli.

Sevilla, Roma, Galatasaray dhe CSKA Moska janë skuadrat që kanë shprehur interesim të madh për gjilanasin.

Por lajmet e fundit që vijnë nga Gjermania tregojnë se Borussia Dortmund ka shfaqur interesim për rikthimin e Shaqirit në Bundesliga.

Dortmund pritet ta shes yllin e saj kryesor Jadon Sanchon, dhe Shaqiri shihet si zëvendësuesi adekuat për anglezin.

Për ta transferuar Shaqirin në Signal Iduna Park, Dortmund është gati të shpenzoj 20 milionë euro.
Shtuar më 24/04/2020, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori