10 lojtarët me pagën me të lartë në Serinë A, Juventusi dominon me 5 futbollistë
Përvec suksesve në Itali teksa ka fituar gjithcka, Juventusi dominon dhe në aspektin ekonomik, shkruan Albeu.com.

"Sportmediaset" ka publikaur 10 pagat më të larta të futbollistve. Juventusi është ekipi që dominon listën me 10 lojatrë.

I pari që dominon listën është padyshim Cristiano Ronaldo. Ylli i Juventusit përfiton një pagë marramëndëse prej 31 milion eurosh në sezon.

Në vendin e dytë është Paulo Dybala. Argjentinasi përfiton 7.5 milion euro në sezon. Dybala rrëmben vendin e dytë tashmë pas largimit të të Higuain i cili fitonte plot 9.5 milion euro.

Ne vendin e tretë është sërish një lpjtar i Juventusit. Miralem Pjanic përfiton 6.5 milon euro.

Ndërkohë në vendin e 4 është portieri i Milanit. Donnaruma përfiton 6 milion euro.

Edhe baraziliani i Juventusit Douglas Costa, përfiton 6 milion euro, po aq sa portieri i Milanit.

Ndërkohë top listës me 10 futbollistët me të paguar e mbyllin Koulibaly 5.5 milion euro, Bonucci 5.5 milion euro, Emre Can 5 milion euro, Insigne 5.5 milion euro, Icardi 5.5 milion euro, Nainggolan 5.5 dhe Dzeko 5.5 milion euro. /albeu.com./
Shtuar më 23/01/2019, ora 17:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori