25 talentët më të mëdha që i ka prodhuar La Masia, nuk mungojnë befasitë
Në vitin 1979 Barcelona mori vendim që të fillojë vetë prodhim e talenteve që një ditë do të duheshin për ekipin e tyre të parë.

Ata filluan “La Masia-n” e tyre të famshëm, një akademi që do të merrej me trajnimin e të rinjve që vinin nga rrugët Barcelonës, dhe që nga ajo kohë klubi ka prodhuar futbollistë të klasit të lartë.

Shumë prej tyre janë bërë legjenda në klub, ndërsa të tjerët kanë arritur sukses në klube tjera, shkruan Telegrafi.

Mq poshtë i gjeni 25 talentët më të mirë të akademisë së Barcelonës.

Listës i prijnë emara si Lionel Messi, Xavi e Andres Iniesta, por ka edhe befasi të këndshme.

25. ALEX GRIMALDO24. DANI OLMO23. NAYIM22. LUIS GARCIA21. ANDRE ONANA20. ALBERT FERRER19. PEPE REINA18. GUILLERMO AMOR17. HECTOR BELLERIN16. SERGI15. THIAGO MOTTA14. IVAN DE LA PENA13. ADAMA TRAORE12. MIKEL ARTETA11. VICTOR VALDES10. PEDRO9. MAURO ICARDI8. GERARD PIQUE7. SERGIO BUSQUETS6. CESC FABREGAS5. PEP GUARDIOLA4. CARLES PUYOL3. ANDRES INIESTA2. XAVI1. LIONEL MESSI

Shtuar më 20/04/2020, ora 17:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori