A është ky Top 11 i historisë për Kombëtaren Shqiptare? (FOTO LAJM)

Perlat Musta - Partizani
Pas një jave, në stadiumin "Elbasan Arena", në orën 18:00, do të luhet ndeshja e veteranëve Shqipëri-Gjermani. Interesi për këtë takim është i veçantë, pasi Gjermania rikthehet për të luajtur në Shqipëri, pas 14 vitesh, ndonëse kësaj here në një miqësore midis veteranësh të viteve ’80-’90.

Nisur nga kjo, Portali Albeu ka bërë një përzgjedhje mes emrave më të njohur të futbollit shqiptar ndër dekada dhe duke i bashkuar në një ekip, i cili do ti kallte frikën kujtdo.

Jemi munduar të gjejmë më të mirët në secilin rol, edhe pse të vetëdijshëm se të tillë ka patur shumë.

Ndaj dhe mos e merrni si diçka absolute pasi secili mund të ndërtojë në mendjen e tij "Ekipin ideal". /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2015, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori