Abazaj mbetet te Anderlecht
Kristal Abazaj do të qëndrojë të paktëm deri në fund të këtij sezoni tek skuadra e Anderlecht.

Shqiptari ishte shumë pranë huazimit te Saint Truidens, por marrëveshja dështoi në orët e fundit.

Ai tashmë Abazaj do të vijojë të aktivizohet te skuadra B, në pritje të qershorit kur dhe pritet të largohet me shumë mundësi.

Ai ka luajtur vetëm një ndeshje me skuadrën e madhe te Belgjika duke hasur vështirësi për të gjetur një vend titullari.
Shkak është bërë dëmtimi i gjatë i tij në fillim të sezonit ku dhe pas rikthimit në muajin që lam pasi ai e ksihte të vështirë të rifitonte formën optimale. /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2019, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori