Abazaj shumë pranë largimit nga Anderlecht
Problemet e Kristal Abazajt te skaudra belge e Anderlecht nuk kanë fund, shkruan Albeu.com.

22 vjecari erdhi me shumë bujë në mërkaton e vërës që lamë pas, por deri më tani ai nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje si titullar. Së fundmi Abazaj ka përfunduar me të rinjtë e skuadrës U23.

Abazaj vuajti në fillm të sezonit teksa kishte pësuar një dëmtim gjatë përgatitjeve të verës dhe kjo ndikoi negativisht te lojtari. Mediat belge konfirmojnë se në merkaton e janarit, Anderlecht do largojë 12 futbollistë mes tyre në listë është dhe Kristal Abazaj.


Shtuar më 08/12/2018, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori