Allegri gati të merr postin e skuadrës franceze
Sipas të përditshmes francize “L’ Equipe”, Tomas Tushel është gjithmonë dhe më larg PSZH-së dhe emergjenca koronavirus nuk bën gjë tjetër vetëm sa e shoqëron hap pas hapi te dera e klubit francez.

Mosmarrëveshjet me yjet e ekipit dhe marrëdhënia jo të mirë me drejtorin sportiv të klubit pariesien, Leonardo-n, do të shtyjnë t’i thotë lamtumirë PSZH-së në fundin e sezonit.

Drejtuesi brazilian, në fakt, ka zgjedhur Masimiliano Allegri-n për të ardhmen dhe të shkarkojë gjermanin, i cili synonte stolin e Bajern-it, një ëndërr që është shuar nga rinovimi i Hansi Flikut.

Sipas L’Equipe, nëse nuk do të konfirmohet në drejtim të kampionëve të Francës, Tushel do të bëjë një vit pushim, siç ka bërë pas eksperiencës te Borusia Dortmund.
Shtuar më 09/04/2020, ora 18:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori