Arsenal flak Rennes, kalon në çerek-finale (VIDEO)
U mendoi se do ta kishte mjaft të vështirë Arsenal të arrinte të kthente rezultatn përballë ftrancezëce të Rennes.

Por në fakt nuk ndodhi kështu topcijtë nisën menjëherë të sulmonin dhe arritën të gjenin rrjetën shumë shpejt që në minutën e 5’ me sulmuesin Aubameyang.

Një goli i shpejtë që i dha mjaft bësim anglezve dhe çoroditi disi francezët.

Vetëm 10 minuta më pas në të 15’ do të shënonte talenti i ri Maitland-Nails. Me shëninim e dy golave ishte Arsenali që kualifikoj kjo i dha besim dhe qetësi mëpas anglezve të cilët ulën disi ritmin duke u treguar më të kujdeshëm në faën mbrojtëse.

Me rezultatin 2-0 do të mbyllej pjesa e parë për të filluar e dyta ku Arsenal vazhdon të kontrollojë lojën duke mos rrezikuar pasi një gol i linte jashtë.

Në minutën e 71’ do të shënonte përsëri Aubameyang një ndeshje fantastike e tij sonte një dopiet ku kishte shansin edhe për hat-trick në minutët e fundit por nuk u tregua i saktë.

Rezultati 3-0 tashmë qetësote akoma më tepër Arsenal pasi edhe nëse pësonin një ndeshja do të kalonte me shtesë por kurrsesi nuk mund tja lejonin vetes një gjë të tillë.

Djemt e Emery do të menxhonin rezultatin në 20 minutat e fundit duke siguar kualifikimin për në fazën tjetër dhe duke mbetur një nga pretendentet kryesore për ta fituar kompeticionin. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2019, ora 23:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori