Atalanta gjunjëzon Interin që nga minuta e 8', mbyllet pjesa e parë (VIDEO)
Pas vetëm nëntë minutave lojë, Atalanta ka arritur të kalojë në epërsi 1-0, ndaj Interit, në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin Atleti Azzuri d’Italia.

Hans Hateboer arriti ta shënojë golin e parë të ndeshjes nga afër portës , pas një harkimi nga bashkëlojtari i tij, Gosens.

Por përveç golit, vlen të përmendet se Atalanta po bën një paraqitje mjaftë të mirë kundrjet Interit, që duke i gjunëzuar.

Në pjesën e parë Atalanta ka tentuar plotë 16 herë të godas portën e Interit, dhe 6 gjuajtje kanë qënë direkte në portë. Ndërsa Interi nuk ka bërë asnjë gjuajtje në kuadrat edh epse ka tentuar 5 herë.

Gjithashtu Atalanta në këtë pjesë të parë ka mbizotëruar mbajtjen e topit me 54% ./albeu.com/

Shtuar më 11/11/2018, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori