Befason De Biasi, ja kë votoi për lojtarin më të mirë në FIFA

Mbrëmë në Zyrih u shpërndanë çmimet për më të mirët në vitin 2016 në futboll. Ndërmjet votave të trajnerëve për futbollistin më të mirë bie në sy votimi i Gianni De Biazit.

Trajneri i kuqezinjve ka votuar njw italian, sepse ka nominuar për në vendin e parw italianin Ganluigi Bufon. Në vend të dytë kishte caktuar Cristiano Ronaldon dhe të tretin Lionel Messin, raporton Albeu.

Portieri i Juventusit dhe Italisë nuk figuronte në treshën finaliste të këtij çmimi. Agolli ka votuar Ronaldon në vendin e parë, më pas Messin dhe Griezmman.
Shtuar më 10/01/2017, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori