Bëri thirrje për lincimin e mjekëve, Aida Shtino: S'kam frikë burgun, unë vij nga drita
Gazetarja e njohur Aida Shtino, ditën e sotme ka bërë një reagim të fortë në Facebook ndaj mjekëve që po luftojnë me koronavirusin.

Shtino ngre pyetjen pse nuk u lejohet të infektuarve telefoni, teksa u drejtohet Manastirliut, Piperos e gjithë të tjere që i quan kompani.

"Nje gje po ju them mbajeni mend, se nuk do te arrini te permbani me turmen e terburar , qe do tiu versulen nga zemerimi , sepse po i ktheni ne kavie laburatori te afermit e tyre....dhe aty jo polici, po as ushtri nuk i ben dot zap", shkruan e revoltuar Shtino.

Pas këtij postimi, nuk ka munguar as "bumi' i komenteve të ndjekësve ku njërit prej, i cili i ka treguar burgun Shtino i kthehet:

Po mirë unë kam rëshkitur bravo, faleminderi zotëri për komplimentat që i bëtë një zonje...shyqyr Zotit nuk jam qyqe dhe as e zezë, nuk kam lidhje me këto zotëri i nderuar. Unë i përkas dritës...
DMTH ju keni hyrë nëpër pavione e dini se si janë pacientët...unë nuk besoj fjalën tuaj, por besoj fjalën e miqve të mi që më shkruajnë se nuk e dnë si janë të afërmit dhe nuk komunikojnë dot me to edhe me ata që nuk janë të intubuar. Ttani ato kërcënimet me burg mos mi tregoni mua zotëri, apo si e keni hallin ju....çfarë ju shqetëson që hidheni si gjel...ca keni jeni pjesë e sistemit apo si...?
Meqë juve sju bën përshtypje ky fakt, as mos hyni në faqen time e as mos lexoni çfarë shkruaj unë dakord dhe jeni rehat, rini e dëgjoni gjeraqinat e sistemit...a dhe diçka mos harroni maskën se ju bën mirë dhe ju mbron nga covidi...
ndërsa atë burgun do ta shikojmë se kush do shkojë...dhe se a janë ligjore dhe se a shkelen të drejtat e njeriut nga të gjitha këto që po bëhen...
Shtuar më 13/08/2020, ora 22:50
Hajs
e Enjte 13 Gusht 2020, Ora 23:25
Krejt bota eshte korrupt... eshte nje loje e flliqur qe duan te ndrrojne boten sepse ekonomija botrore eshte ne patos dhe pritet cdo moment lufta e trete botrore..! Kjo marrezi do zgjas afro 2-3 vite edhe deri ateher nese ska luft ateher do filloj te lulzoj ekonomija pas vitit 2023 ..! A mundemi te durojm keto tortura cdo mengjes cdo dite e cdo nate me jave e me muaj e me vite ..! Po ju a bej me dije se ne berlin para 2 jave ishin 1.3 milion njerz ne rruge duke demonstruar e kurse lajmet e gjermanis than se ishin 17.000 dhe nuk dishun as vet se cka donin !!!!!! Tani me 29..08 2020 pritet demonstrata me e madhe qe ka pa njerzimi do vijn nga e gjithe bota kunder genjeshtrave torturave merkelit dhe gjithe politikanve ...!! Kshu duhet edhe atje te filloj ndryshe na mori lumi ...
GOLI
e Premte 14 Gusht 2020, Ora 12:00
TE KEQEN ORI XHAN....I ÇIK Ç'ME BËRE TE NDJEHEM I DASHURUAR...
Emigranti
e Premte 14 Gusht 2020, Ora 14:51
Bravo Aida për guzimin dhe kurajon se po su ngritët kundër kësaj Qereqeverie ke po i kalon ta gjitha limitet e ta derjtave ta njeriut , nuk keni me shpëtu nga këta ajduta ta pa ngopun ke shofin vetam barkun e tyne e sjan fry ajoma me gjith ato miliona €uro ke kan vjedh Shqiptarëve ta mjer. E sa par at personin ke ta ka kërcënu i thuj vaffankulo o stronzo di merda ,se ai asht masu me pranu poshtërimin e katyre Qeveri...arve apo mund ta jet pjes e tyne i thuj mba vendin ke ken o mos u fut na komentet e ta tjerëve në se nuk i pëlqen, sepse e para ju po flisni nji realitet e spi flisni vetëm par veten tuj e mbravo ju qoftë edh e nji her nga ana ime urime e mos u ndal na mendimet e tua, Zoti ju hapt syt Shqiptarëve kudo ku jan, tung Aida.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori