"Bir k**ve", Drogba i kthehet ashpër Francës pasi sugjeroi të provohet vaksina e Covid-19 në Afrikë
E gjithë bota është vënë në garë për të zbuluar sa më shpejt vaksinën kundër Covid-19, eksperimentet dhe propozimet janë nga më të ndryshmet.

Në Francë, mjekët kanë propozuar që vaksinat të testohet në Afrikë në një kohë kur në këtë kontinent nuk kanë reanimator apo makineri.

Kjo ide e mjekëve francez ka sjell pakënaqësi të mëdha tek disa nga yjet e futbollit afrikan si Drogba edhe Eto’o të cilët kanë reaguar menjëherë: “Nuk jemi kajve, bij ku…”, shkruan Drogba. Bij ku.., jeni m…, Afrika nuk është këndi juaj i lodrave, shkruan Eto’o.

Situata është konsideruar si raciste nga shumë aktivistë në botë.
Shtuar më 03/04/2020, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori