Boca Junior fik dritat e stadiumit, përveç dollapit të Maradonës
Vdekja e legjendës së futbollit argjentinas, Diego Maradonës ka shokuar gjithë botën e futbollit.

Maradona ka vdekur në shtëpinë e tij në Argjentinë pas një sulmi në zemër në moshën 60 vjeçare.

Për vdekjen e tij kanë reaguar ekipe, lojtarë dhe figura të njohura botërore të cilët janë shprehur të pikëlluar me vdekjen e legjendës.

Boca Junior, një nga klubet në të cilat ka luajtur Maradona ka bërë një veprim pas vdekjes së tij.

Klubi argjentinas ka fikur dritat e stadiumit në nderim të Maradonës, përveç dollapit që i takonte atij në kohën kur e ka djersitur fanellën e kësaj skuadre.
Shtuar më 26/11/2020, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori