Bojkotuan kombëtaren, TKZ: Policia përdhosi simbolet kombëtare (FOTO)

"Tifozat Kuq e Zi" kanë vendosur që të bojkotojnë Kombëtaren. Nëpërmjet një deklarate mbështetësit e zjarrtë njoftonin që do ta përkrahnin përfaqësuesen vetëm në ndeshjet jashtë Shqipërisë.

Sot ata kanë postuar në faqen zyrtare në Instagram disa foto nga mbrëmja e ndeshjes kundër Izraelit, ku spikat një me simbolet Kombëtare të hedhura në tokë.

foto duket edhe një moment ku policia e shtetit ndaloi disa fanella dhe shalle me simbolet shqiptare që të futeshin brenda në stadium.

TKZ kanë postuar edhe disa foto që demostrojnë ndryshimet e mëdha mes organizimeve në Shqipëri dhe sfidave të luajtura jashtë. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2016, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori