Brenda rezidencës luksoze ku do të jetojë Ivanka Trump pas largimit nga Shtëpia e Bardhë (FOTO LAJM)

Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj Jared Kushner po largohen nga Washington dhe po shkojnë në Florida së bashku me ish-presidentin Donald Trump, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë.

Ish-këshilltarët e lartë presidencialë kanë nënshkruar një qira njëvjeçare në një godinë në një nga ndërtesat më të lakmuara të Miamit pranë oqeanit, Arte Surfside.

Arte është një nga komplekset më të shtrenjta në lagjen Surfside, me një çmim mesatar qiraje prej afro 47 000 dollarë në muaj.

Një apartament i tij iu shit për 33 milionë dollarë një ekzekutivi të kapitalit privat nga Neë York muajin e kaluar.

Arte Surfside, një kompleks verbues në formë piramide me pamje nga Atlantiku, u projektua nga arkitekti italian Antonio Citterio në 2019.

Ndërtesa 12-katëshe ka 16 hyrje, duke filluar nga 3,150 deri në 7,550 metra katrorë me tre dhe pesë dhoma gjumi.

Hyrjet janë të pajisura me tavanë romakë, dysheme lisi të bardha, dollapë poliformë, tavolina mermeri italiane, pajisje kuzhine dhe tarraca.

Secili ka pika parkimi private dhe hyrje të drejtpërdrejtë të ashensorit me njohjen dixhitale të gjurmëve të gishtave.

Komoditetet e ndërtesës janë po aq mbresëlënëse, me një fushë private tenisi, pishinë të brendshme të nxehtë me thellësi 75 metra, sauna, zonë meditimi, palestër, dhomë ndenjeje, kuzhinë dhe sallë lojrash për fëmijë.

Më lart mund të shijoni pamjet e kësaj super rezidence.

Shtuar më 22/01/2021, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori