CAS merr vendimin drastik: Përjashton Skënderbeun për 10 vite nga Europiani (FOTO LAJM)

Pritjes i vjen fundi. Futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë dhe një njollë të zezë për opinionin sportiv.

CAS ka marrë një vendim ekstrem për skuadrën e Skënderbeut, e cila ishte në një duel të fortë me UEFA-n, pasi pretendonte se është e pafajshme për akuzat për fiksim rezultatesh.

Por, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv nuk i ka përfillur aspak kërkesat e korçarëve, duke lënë në fuqi dënimin me 10 vite të vendosur prej kohësh nga organi më i lartë i futbollit Europian.
Shtuar më 12/07/2019, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori