Champions: Manchester Utd sfidon PSG-në pa Neymar dhe Cavanin
Champions League” rikthehet sot me dy ndeshje, por me disa ndryshime rrënjësore të cilat janë bërë më synimin për ta bërë më tërheqës kompeticionin.

Ndryshimi më i madh ka të bëjë me teknologjinë, pasi duke filluar nga faza me eliminim direkt e këtij sezoni do të përdoret “VAR”.

Manchester United do të presë sot PSG-në në Old Trafford në ndeshjen e parë të Ligës së Kampioneve. Djajtë kuq po kalojnë një formë spektakolare që pas ardhjes të Solskaer në krye në mës të mujit dhejtor.

Anglezët kanë regjistruar 10 fitore dhe 1 barazim duke ndryshuar fytyrë nga viti kaluar.

Ndërkohë PSG-ja vjen e coptuar në këtë supersfidë teksa nuk do të ketë në përbaje dy sulmueit kryesor të ekipit Neyamr dhe Cavanin.

Braziliani rikthehet në fushë në muajin maj ndërsa Cavani do të qëndrojë 30 ditë larg fushave.

Një dhimbje kokë për Tuchel i cili do detyrohet të luajë me Di Marian Mbappe dhe Dani Alves në vijën e sulmuit.

Megjithatë ndeshja pritet të dhurojë spektakël. teksa të dyja skuadrat po kalojnë një formë mjaft të mirë në skuadrat respektive.
Shtuar më 12/02/2019, ora 09:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori