Chelsea shkatërron Newcastlen (VIDEO)
Chelsea ka shkatërruar ekipin e Newcastle me rezultatin e thellë 5:1.

Ekipi i Chelsea e ka nisur mbarë ndehsjen, teksa për 17 minuta shënoi 3 gola.

Për Chelsean shënuan Costa, Pedro Rodriguez (2 gola), William dhe Bertrand Traore.

Goli i nderit për fqinjët u shënua nga ana e Townsend.

Pas fitores, Chelsea ngjitet në vendin e 12-të me 33 pikë të grumbulluara.

Chelsea do të përballet së shgpejti në Ligën e Kampioneve me ekipin e PSG-së dhe fitorja ishte sinjal se "blutë" nuk mposhten dot kaq kollaj. /Albeu.com/
Shtuar më 13/02/2016, ora 20:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori