City mundet nga Crystal Palace, humb shanset për titull (VIDEO)
Manchester City ka humbur përballë Crystal Palace dhe në këtë mënyrë ka humbur edhe shanset për të fituar titullin kampion të Anglisë.

City u mposht nga Crystal Palace me rezultatin 2:1 në fushën e vet.

Murray 34’ dhe Puncheon 48’ shënuan dy golat për Palace, ndërsa golin e vetëm për Cityn e realizoi Yaya Toure në minutën e 78’.

Pas kësaj humbje City mbetet në vendin e katërt me 62 pikë, 8 më pak se sa Chelsea në vendin e parë, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar dhe 2 pikë më pak se Arsenali e 1 më pak se rivali i qytetit United./albeu.com/
Shtuar më 06/04/2015, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori