Cungu: Hafizi më kërkoi para për të luajtur ndaj Gjermanisë më 1998 (VIDEO)
I ftuar në emisionin “Rrëfim” të drejtuar nga gazetari Pirro Ruvina në Star Plus Tv, trajneri shkodran Armando Cungu ka kujtuar shumë gjëra nga e shkuara, nga karriera e vet si futbollist dhe si trajner.

Një ndër historitë më interesante të tij ishte edhe një ngjarje nga viti i largët 1997, kur Shqipëria mes kaosit luante dhe mundej 4­-3 në Hanovër nga Gjermania.

Në atë ndeshje Cungu pretendon se ishte në plan për të luajtur, por më pas ndodhi diçka e rëndë, me Cungun që akuzon: Një trajner më ka kërkuar para që të jem në kombëtare!
Shtuar më 05/06/2016, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori