De Biasi merr një pagë qesharake me Shqipërinë, ja lista (FOTO)

Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi është një ndër trajnerët më pak të paguar në "Euro 2016". Strategu italian ka një rrogë shumë të ulët duke i krahasuar me Kombëtaret e tjera, edhe pse ka bërë një punë të shkëlqyer duke kualifikuar për herë të parë Kombëtaren tonë, raporton Albeu.

De Biasi paguhet vetëm 154 mijë paund në vit, dhe është i pesti nga fundi sa u përket trajnerëve më të paguar në Europian. Është përfolur shumë për pagën e Italianit, por mesa duket kritikat kanë qenë të pavend, pasi nuk duhet mohuar që merita e De Biasit ka qenë e madhe.

Trajneri i Islandës, Lagerback, përfiton më shumë se dyfishi i italianit. Në krye të listës qëndron Hodgson me 3.5 milionë paund, i ndjekur nga Conte me 3,15 dhe Terim 2.15. /albeu.com.

Shtuar më 09/06/2016, ora 12:09
bahriu
e Enjte 9 Qershor 2016, Ora 12:33
perse thoni se mere nje page qesharake 154000 EUROnje trajner i falitur kaqene me thoni nje skuader ku kaqene edhe paska bere ndonje mrekulli .pluse bonuset qe mere i bie botes rethe e rotull me parate e shqiptareve pluse pashaporten shqiptare per ti shpoetuare evazionit fiskal italiane edhe na bene te ndershmin neper intervista gianina heeeee italiane esapi mafia e pizza.
Donald Spahia
e Enjte 9 Qershor 2016, Ora 13:58
Kishim fat me shum se merita e debiazit nese hyn per her te dyt shqiperia nen drejtimin e debiazit ateher nuk esht fat ateher them se esht merita e dibazit
hahaha
e Enjte 9 Qershor 2016, Ora 13:58
paska edhe me keq ne list...duhet te falenderoje qe nuk qenka i fundit...:))
Toto
e Enjte 9 Qershor 2016, Ora 17:09
O coban apo bari rri atje lart e mos bjer posht se per ty kto gjera jane te pakuptushem....meru me dhen dhe qen e mos i fut hund kudo,rri atje lart mbi 2000m lartsi mbidetare....poashtu shkruaj me mire se skan kuptim fjalet tua
Aliu
e Enjte 9 Qershor 2016, Ora 22:10
Hahah e fort kjo me cobanin apo bariun haha :)
na seri
e Premte 10 Qershor 2016, Ora 01:44
mos te merremi na me qobana dhe bari
ai te na po merr nje page te majme qe se ka marr askund


Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori