De Jong shpëton Milanin, fiton 2:1 kundër Sassuolës (VIDEO)
Milan ka arritur të triumfojë me rezultatin 2:1 ndaj Sassuolës.

Rosonerët kanë arritur të mposhtin Sassuolën në shtëpinë e tyre me shumë vështirësi.

Ka qenë goli i Nigel De Jong, ai i cili ka vulosur fitoren e Milan.

Për Milanin shënoi Pazzini (39’) dhe De Jong (86’), ndërsa për skuadrën kundërshtare shënoi Nicola Sansone (64’ p.).

Ndeshja luhej në kuadër të Kupës së Italisë./albeu.com/


Shtuar më 13/01/2015, ora 23:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori