Depay flet pasi dështoi kalimi i tij te Barcelona
Memphis Depay pranon se shpresonte të bashkohej me Barcelonën këtë verë dhe ishte afër këtij transferimi.

Megjithatë, transferimi ishte afër dhe këtë e ka treguar edhe sulmuesi holandez, i cili mban ende shpresë që masa përfundimisht të ringjallet.

“Unë isha mjaft afër”, ka thënë fillimisht Depay për mediet franceze.“Nuk kemi nevojë të hyjmë në të gjitha detajet, por kishte disa rregulla që fatkeqësisht e parandaluan atë”.

“Tani unë përqendrohem te Lyoni dhe dua të jem përsëri i rëndësishëm aty. Do të shohim se si shkojnë gjërat më pas”.

“Nëse bëj gjërat e mia, interesi mund të jetë akoma aty. Thjesht duhet të hedh ndërprerësin tani”, përfundoi holandezi.
Shtuar më 08/10/2020, ora 16:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori