E bujshme, Roma nis bisedimet me Mourinhon
Një lajm bombë vjen këtë mëngjes nga prestigjozja franceze "L'Equipe" ku bën me dije se Roma ka nisur bisedimet me Jose Mourinhon.

Presidenti James Pallota i ka ofruar një kontratë 3 vjeçare portugezit, shkruan Albeu.com.

Në fakt për Mourinhon kishte shfaqur interes PSG-ja por klubi situata në ditët e fundit ka ndryshuar.


Sipas "L'Equipe", vështirësitë që hasin për të arritin te Antonio Conte kanë detyruar Romën në hedhë sytë nga Jose Mourinho i cili është I pa punë që prej muajit dhjetor të vitit të shkuar kur dhe u shkarkua nga Manchester United.

Megjithatë gjithçka do të varet nga kualifikimi i Romës në Chamopions sezonin e ardhshëm. /albeu.com/
Shtuar më 04/05/2019, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori