Fillon dhe Serie A, ja data
Ministri i Sporteve Vinccenco Spadafora ka miratuar nisjen e kampionatit italian në 20 qershor pas takimit të fundit që pati me pjesëtarët e Ligës Italiane, Shoqatës së Futbollistëve, Federatës dhe Shoqatës së Mjekëve.
spadafora

Por, fjalën e fundit e ka kryeministri Xhuzepe Konte, i cili duhet të firmosë një dekret për konfirmimin përfundimtar të rifillimit të kampionatit në datën 13 ose 20 qershor.

Shtuar më 28/05/2020, ora 19:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori