Lëkundet Shqipëria, ku ishte epiqendra e tërmetit
Një lëkundje tërmeti është regjistruar pak më parë në vendin tonë, në zonën e Korçës.

Sipas ESMC tërmeti ishte me magnitudë 3.2 rihter dhe epiqendër 7 km në perëndim të Ersekës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat e tjera përreth qytetit të Korçës.
Shtuar më 10/07/2020, ora 12:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori