Ronaldo dënohet me 23 muaj burg
Cristiano Ronaldo është shpallur fajtor nga Gjykata e Madridit për evazion fiskal.

Autoritetet spanjolle kanë vërtetuar se portugezi i është shmangur taksave kur luante me Real-in në vitet 2011-2014/

Këtë fakt e ka pranuar edhe ai vetë.

Në këto kushte, gjykata ka vendosur që të dënojë me 23 muaj burg yllin portugez, e cila do të përkthehet në 18.8 milion euro.

Vendimi për të shlyer burgun me para u mor parasysh nga gjykata pasi sipas tyre Ronaldo nuk ishte i dhunshëm dhe nuk përbën rrezik për shoqerinë. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2019, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori