Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare: Plot ndryshime te kuqezinjtë
Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës,
Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar 2 fitore dhe 3 humbje.

Skuadra e drejtuar nga Edi Reja vjen në përballjen me islandezët pas humbjes 4-1 në Francë dhe shanset për kualifikim janë zvogëluar ndjeshëm.

Kjo sfidë do të luhet në stadiumin e qytetit të Elbasanitorën 20:45 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Formacioni i Shqipërisë: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi, Gjasula, Manaj, Memushaj, Bare, Gjimshiti, Hysaj, Lenjani
Shtuar më 10/09/2019, ora 19:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori