E papritur, ndryshon në fund kalendari i Championsit
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër Barcelonës.

Por ndonëse ishte përcaktuar që përballja e parë mes spanjollëve dhe anglezëve të luhej në “Camp Nou”, ajo do të zhvillohet në “Old Trafford”.

Shkaku është i thjeshtë, autoritetet lokaleManchester, nuk mund të përballojnë dy ndeshje të këtij niveli në të njëjtën periudhë.

Një ndryshim i vogël ky në kalendarin e çerekfinaleve, që nuk ndikon kaq shumë tek këto skuadra.
Shtuar më 15/03/2019, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori