E pësojnë Nedved dhe Paratici, marin ndëshkim shembullor
paratici00
Gjykata Sportive Italiane ka përjashtur për disa ditë zv/presidentin Juventusit Pavël Nedved dhe drejtorin sportiv Fabio Paratiçi për fyerje të zyrtarëve të ndeshjes së fundit


Trupa gjykuese vendosi që ish-futbollisti çek të përjashtohet nga ushtrimi i funksionevë deri në 21 dhjetor si dhe duhet të paguajë një dëmshpërblim financiar prej 10 mijë eurosh, ndërsa Paratiçi do të mungojë deri në 14 dhjetor.

Dy drejtuesit e lartë të Juventusit bën veprime të pahijshme ndaj zyrtarëve të derbit të Torinos.
Shtuar më 08/12/2020, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori