Ekipet e kualifikuara më tej në Europa League
Sonte në orën 22:05 minuta u luajtën një sërë ndeshjesh të kthimit në kuadër të Europa League.

Kështu Basel dhe St. Etiene kanë zhvilluar "luftë" se cili ekip do të kualifikohej për më tej.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 3:2 për St. Etiene, ndërasa ndeshja e kthimit ishte dramatike.

St.Etiene shënoi golin e barazimit në minutën e 90-të të takimit dhe ishte në kualifikim, por se Basel shënoi në shtesë duke ia marrë kualifikimin nga duart ekipit francez.

Dortmund u kualifikua për më tej pasi fitoi 1:0 në fushën e Portos.

United u kualifkua poashtu pasi shkatërroi 5:1 Mitdytllandin.

Molde arriti të fitojë 1:0 kundër Sevillas sonte, por se u skualifkua për shkak se ndeshjen e parë e kishte humbur 3:0.

Napoli barazoi 1:1 me Vilarealin, duke u kualifkuar ekipi spanjoll pasi kishte fituar në ndeshje të parë.

Anderlecht u kualifkua me Olimpiakos pas shtesës. Loja e rregullt sonte në Greqi përfiundoi 1:0 për vendasit.

Kaq kishte dalë edhe ndeshja e parë në Belgjikë. Në shtesë Anderlecht shënoi dy gola të tjerë duke marrë kualifikimin.

Ndërsa Totenham shkatërroi 3:0 Fiorentinën duke u kualifkuar për më tej. /Albeu.com/


Shtuar më 25/02/2016, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori