Emery: Mbappe dëshironte largimin drejt Realit
Ish-trajneri i Paris Saint-Germain, Unai Emery tha se Kylian Mbappe dëshironte të bashkohej me Real Madridin para se gjigantët francezë ta bindnin përfundimisht për të qëndruar.

Mbappe ka qenë i lidhur ngushtë me skuadrën e La Ligës, pasi ylli i PSG ka ushqyer spekulimet për të ardhmen e tij duke menduar se mund të jetë koha për një "projekt të ri".

"Unë kam biseduar edhe me atë dhe me babain e tij për të qëndruar" tha Emery për Cadena SER.

"Ai donte të zgjidhte Real Madridin, ai gjithashtu kishte një shans te Barcelona, por ai donte pa dyshim Realin".

"Midis të gjithëve ne e bindëm atë për projektin në Francë dhe e bëmë atë të qëndrojë. Ne kishim për të vendosur para mbi tavolinë, dhe kjo është ajo që ne bëmë", deklaroi trajneri aktual i Arsenal.

Kujtojmë që kampionët e Francës hodhën poshtë komentet e Mbappe, duke këmbëngulur se fituesi i Kupës së Botës do të mbetet pjesë e PSG-së.

Shtuar më 21/05/2019, ora 09:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori