Erkand Qerimaj tërhiqet nga Kampionati Europian
Peshëngritjen shqiptare vazhdon të pësojë dëmtime nga dita në ditë. Sa nga dopingu dhe sa nga problemet fizike. I fundit është peshëngritësi Erkand Qerimaj.

Peshngritësi do të garonte të enjte në Kampionatin Europian në peshën 77 kilogram, por është tërhequr si pasojë e dëmtimit në tendinin e gjurit.

Qerimaj tha për Neës 24 se do ia ndjejë mungesën këtij kompeticioni pasi shprehet i sigurtë se do të fitonte medalje. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2018, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori