Film i animuar për kuqezinjtë, nga incidentet në Serbi tek goli i Sadikut (VIDEO)
Performanca e kuqezinjvefinalet e Europianit “Francë 2016” është përfshirë edhe në një film të animuar.

Një video e publikuar në "Youtube" nga kompania “Kubiks” e Tetovës, tregon në mënyrë të përmbledhur disa nga ngjarjet më kryesore në historinë e futbollit shqiptar.

Video nis me themelimin e FSHF-së në 1930 dhe vazhdon me disa nga fitoret më të bujshme të Kombëtares në vite.

Në materialin filmik janë përfshirë edhe incidentet në stadiumin e Beogradit mes Serbisë dhe Shqipërisë, si dhe ecuria e kuqezinjvefinalet e Europianit. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2016, ora 09:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori