Fino: Trajnerin se bëj dot, por ka ardhur koha të bëj një ndryshim në futboll
Më në fund zyrtarizohet kundërshtari i parë i Aramndo Dukës. Pas njoftimit për rikandidim të kreut aktual të FSHF-së, është mësuar edhe rivali i parë i presidentit që qëndron në krye të federatës prej katër mandatesh.

I ftuar në ‘rubriken sportive’ në ‘rtsh’, deputeti socialist, Bashkim Fino, ka pranuar se do të kandidojë për president të FSHF-së në zgjedhjet që do të zhvillohen më 7 shkurt në qytetin e Durrësit.

“Ka kohë që shumë dashamirës të sportit më kanë kërkuar të kandidoj për garën në FSHF, kam folur dhe kam diskutuar se futbollin e kam pasion.

“Mbase trajnerin se bej dot, por ka ardhur koha të bëjmë një ndryshim në futbollin shqiptar, të përmirësojmë imazhin. Falënderoi të gjithë dashamirësit e mi. Shpresoj të kemi edhe kandidatë të tjera.” përfundoi Fino. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2018, ora 21:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori