Shqipëria mposht minimalisht Uellsin
Shqipëria mori një fitore minimale 1-0 ndaj Uellsit në "Elbasan Arena".

Pjesa e parë ishte e qetë, me të dyja ekipet që kontrollonin më shumë topin. Në dy raste, ishte Berisha ai që shpëtoi rrjetën pa u prekur.

E dyta nisi sërish me një rast të Uellsit në sekondat e para, por Berisha neutralizoi sërish.

Në minutën e 58' Xhaka fitoi një penallti, dhe më pas Balaj nuk gaboi. Deri në fund, uellsianët provuan të reagojnë, por pa gjetur rrugën e golit.
Shtuar më 20/11/2018, ora 22:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori