Fomacionet zyrtare të derbit, Manchester United- Manchester City
lii
Janë zbuluar formacionet zyrtare të derbit të madh të Manchester-it. Ole Gunnar Solskjaer ka bërë disa ndryshime, duke përfshirë Darmian në formacion, ndërsa Martial dhe Lukaku janë ulur në stol. Rikthehet Lingard, ndërsa Young do të luajë si mesfushor.

Ndërkohë Pep Guardiola nuk ka bërë ndryshime nga ndeshja e fundit. De Bruyne është i dëmtuar, kështu që në vendin e tij është Gundogan. Në prapavijë, Mendy është pushim, në vend të tij është Delph.

Formacionet zyrtare:

Manchester United XI: De Gea, Young, Darmian, Smalling, Lindelof, Shaw, Fred, Pereira, Pogba, Rashford, Lingard.

Manchester City XI: Ederson, Walker, Kompany (C), Laporte, Zinchenko, Fernandinho, Gundogan, Silva, Bernardo, Sterling, Aguero. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2019, ora 20:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori