Formacionet e mundshme Rusi-Arabia Saudite
Pas katër vitesh sot rikthehen sërish emocionet e Botërorit që pritet të ndiqet nga miliona tifozë në mbarë botën.

Ndeshja hapëse e këtij turneu është ajo mes vendit pritës Rusisë dhe Arabisë Saudite që do të luhet ditën e sotme në Moskë në orën 17:00.

Pritësit e këtij kompeticioni vijnë me 7 miqësore rradhazi që kanë dështuar të fitojnë dhe gjëndja nuk duket e mirë.

Një fakt interesant është se vendi organizator nuk ka humbur asnjëherë në ndeshjen hapëse.

Ndërsa më poshtë ju sjellim edhe formacionet e mundshme për përballjen Rusi-Arabia Saudite.

Rusia: Akinfev, Mario Fernandes, Fedor Kudryashov, Sergei Ignasheviç, Juri Zhirkov, Roman Zbnin, Daler Kuzyaev, Alan Dzagoev, Aleksandër Samedov, Fedor Smolov

Arabia Saudite: Abdullah Al-Majauf, Usamah Husaui, Omar Husaui, Jaser Al-Shahrani, Muhamed Al Barik, Abdulla Otif, Samlan Al Faraj, Yahja Al-Shiri, TAisir Al-Jasim, Salem Al Dosari, Fahad Al-Molad
Shtuar më 14/06/2018, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori