Formacionet zyrtare të Empoli-Inter, Shaqiri e nis nga stoli (FOTO LAJM)

EMPOLI (4-3-1-2)
Java e 19 e Serie A nis me ndeshjen e mes Empolit dhe Interit. Zikaltrit, që vijnë në këtë përballje pas fitores 3-1 ndaj Genoas, kanë grumbulluar edhe shqiptarin Xherdan Shaqiri, i cili do ta nisë ndeshjen nga stoli.

Ish lojtari i Bayern Munchen nuk mundi të debutonte një javë më parë, por as tani nuk është i gatshëm të luajë për 90 minuta, siç u shpreh Roberto Mancini.

Nga ana tjetër, si gjithmonë, mbrojtësi i Kombëtares Elseid Hysaj, do ta nisë takimin si titullar.

Empoli-Inter starton në ora 18:00. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2015, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori