Formacionet zyrtare të super derbit Milan-Inter
Kanë dalë formacionet zyrtare të Milan-Inter. Nuk ka surpriza të mëdha, Milan do të luajë me të përhershmit në mbrojtje, ndërsa Calhanoglu ka fituar balotazhin me Castillejo.

Ndërsa tek Inter rikthehen në formacion Marcelo Brozovic dhe Lautaro Martinez, njëri i riaftësuar, tjetri i pezulluar për ndeshjen e Europa League ndaj Eintracht Frankfurt.

Formacionet zyrtare:

Milan XI: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Calhanoglu

Inter XI: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Gagliardini; Politano, Lautaro Martinez, Perisic. /albeu.com/

Shtuar më 17/03/2019, ora 19:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori